Afrika'ya gitmeye gerek yok... Türkiye'de de safari yapabilirsiniz... Türkiye'de ilk ve tek...

Gezgin arkadaşlarınızın safari fotoğraflarına bakıp bakıp iç geçirmenize gerek kalmadı. Artık Türkiyede de safari yapabilirsiniz...

Afrika'ya gitmeye gerek yok... Türkiye'de de safari yapabilirsiniz... Türkiye'de ilk ve tek...

Afrika'ya gitmeye gerek yok. Gezgin arkadaşlarınızın safari fotoğraflarına bakıp bakıp iç geçirmenize gerek kalmadı. Artık Türkiyede de safari yapabilirsiniz. Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde, 350 dönüm alanda yer alan Türkiye'nin ilk ve tek safari parkı, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Öyle ki gelenler kendlerini Afrikadaymış gibi hissettiklerini söylüyorlar.

Yaklaşık 1,5 milyon metrekare yeşil alan üzerinde 400 türden 10 bin hayvana ev sahipliği yapan Gaziantep Hayvanat Bahçesi pandemiden önce her yıl 5 milyon ziyaretçiyi akın akın ağırlıyordu. 

Hayvanat bahçesinde su aygırı, yılan, aslan, timsah, deve, fil, maymun gibi hayvanlara özel olarak bakılıyor.

3 yıl önce ziyarete açılan Türkiyenin ilk ve tek Safari Parkı bu hayvanat bahçesinin içinde yer alıyor. 

Safari parkında Atlardan bizonlara, geyiklerden lamalara kadar onlarca farklı türden yüzlerce hayvan serbestçe dolaşıyor.

Ziyaretçiler parka yoğun ilgi gösterirken Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler proje ile ilgili çok mutlu olduklarını belirtti.

Bu açılan Safariparkta özellikle birbirleriyle geçinebilen çift tırnaklı, geyik, ceylan, bizon, deve kuşu ve kanatlı türlerden oluşan bir pörtföy oluşturuldu.

Ziyaretçileri kapıdan büyük bir otobüs alıyor ve tüm parkı gezdiriyorlar. 

Etiketler

Güncel  
Melek BİLGİÇ

Dizileri sürekli takip ediyor ve en güncel dizi haberlerini izleyiciler ile buluşturuyorum