Banka ve kredi kartları olanlar dikkat! Flaş açıklama!

Kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kartı olan herkesi ilgilendiriyor. Önemli bir duyuru geldi...

Banka ve kredi kartları olanlar dikkat! Flaş açıklama!

Kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kartı olan herkesi ilgilendiriyor. Nakitsiz kalınan malum pandemi dönemlerinden vatandaşkredi kartlarına yükseliyor. Bilinçli olarak harcama yapanlar da var tabiki ama kredi kartı kullananların çoğu aman nasılsa kartla alıyoruz diyerek umursamadan alışveriş yapıyor. 

Kredi kartı, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile ilgili veriler açıklandı. Kartla ödeme tutarı ocak ayında 103 milyar TL oldu.

Bankalararası Kart Merkezi verilerine göre kredi kartları, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile ocak ayında yapılan toplam ödeme tutarı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 16 artarak 103 milyar TL oldu.

1-) Kart sayısında artış

Geçen yılın Ocak ayı ile kart sayıları kıyaslandığında kredi kartında yüzde 9 artış görüldü. Banka kartında yüzde 5lik ve önödemeli kartlarda yüzde 31lik artış oldu.

Motorlu Taşıtlar Vergisinin ilk taksitininödendiği geçtiğimiz ay bu ödemeleri kapsayan kamu-vergi ödemeleri sektöründe kartlı ödeme tutarı 5,5 milyar lira oldu.

Bu arada artık değişen dünya kapsamında finansal okur yazarlığın da gelişmesi ile birlikte bilinçlenen kullanıcılar artık kartlarını finans vergi gibi alanlarda daha çok kullanmaya başladı.

Etiketler

Güncel  
Melek BİLGİÇ

Dizileri sürekli takip ediyor ve en güncel dizi haberlerini izleyiciler ile buluşturuyorum