Doğu Ekspresi bileti bulma püf noktaları! Tarihler ne zaman?

Hazır İstanbul da karlar içinde yok ben evden dışarı çıkmam diyorsanız siz bilirsiniz. Bence yaklaşın ekrana bu yazıyı bir daha başka hiç bir yerde bulamazsınız. İşte Doğu Ekspresi bileti bulma püf noktaları...

Doğu Ekspresi bileti bulma püf noktaları! Tarihler ne zaman?

Sürekli gezmek hayatımıza bir şekilde entegre edildi artık. Çalışmaktan yorulan herkes bir kaç günlüğüne bir yerlere kaçsam da kafamı dağıtsam diye bakıyor sürekli. Kış için oldukça iyi bir alternatif olan Doğu Ekspresi iyi fikir ancak bilet bulunmama sorunu o kadar çok var ki. Biz de sizleriçin bu yazımızda Doğu Ekspresi bileti bulma yollarından bahsettik. Ne zaman kalktığını nereden kalktığını ve bilet bulmanın püf noktalarını anlattık. 

Hazır İstanbul da karlar içinde yok ben evden dışarı çıkmam diyorsanız siz bilirsiniz. Bence yaklaşın ekrana bu yazıyı bir daha başka hiç bir yerde bulamazsınız. İşte Doğu Ekspresi bileti bulma püf noktaları.

Doğu Ekspresi aslında çok uzun yıllardır Ankara – Kars istikametinde hizmet veriyor. Diğer ulaşım seçeneklerine göre biraz yavaş ama fiyat olarak daha uygun ve tartışmasız çok daha rahat bir seçenek. Üstelik yolcularına olağanüstü manzaralar da sunuyor. 

Artık bir ulaşım aracından çıkıp sosyal bir aktiviteye dönen Doğu Ekspresi için günlerce bilet bulamama konuşmaları yapıldı.

Bu arada hergün binlercekişi sırf bu güzel manzaraları doyasıya izleyebilmek için Ankara Kars arasında gidip geliyor. 

Eskiden bunu yapabilmek hem ucuz hem güzeldi. Ancak durum o kadar abartıldı ki artık Doğu Ekspresiin de bir bedeli oldu.

Koronavirüs sebebi ile ulaşımda kısıtlamalar bulunuyormu bunubilmiyoruz ama bulunuyorsa bile en kısa sürede eski sağlıklı günlere kavuşulduğunda seferler normale döner diye bekliyoruz. 

1-) Gelelim biletleri nasıl alacağınıza Doğu Ekspresi bileti bulmanın püf noktaları...

Doğu Ekspresine bilet bulmak artık gerçekten zor ama eğe siz kafaya koyduysanız neden yapamayasınız ki... Sonuçta hergün işliyor.

Doğu Ekspresi biletleri TCDD internet sitesinde mevcut. Sadece oradan alabiliyorsunuz. Aslında biraz denk gelme durumu ile de ilgili olabiliyor. Yine burada Doğu Ekspresi bilet fiyatları seçeneklerini de görebiliyorsunuz. Mobil uygulama ile yada çağrı merkezi sistemi ile de bilet bulmak doğru bir seçenek olabilir.

Gelelim biletleri nasıl alacağınıza Doğu Ekspresi bileti bulmanın püf noktaları...

2-) Doğu Ekspresi ucuz bilet fiyatları;

Tambilet 58 lira. Evet yanlış duymadınız tam bilet 58 lira.Yani bu güzel manzaraya 58 liraya sahip olabiliyorsunuz. Öğrenci biletleri ise 49,50 TL. 13-26 yaş arası öğrenciler bu fiyatlardan yararlanabiliyor. Eğer 60-64 yaş arasındaysanız fiyat yine 49,50 TL.

Doğu Ekspresi ucuz bilet fiyatları;

3-) Doğu Ekspresi örtülü kuşetli bilet fiyatları

Tam bilet 78 lira iken çocuklar için 49 TL ve öğretmen, öğğrenci basın ve yaşlılar için 59,50 lira. Bu sistemde bir kuşette 4 kişi seyehat edeibliyorsunuz. Yatark seyehat etmekistediğinizde bu koltuklar yatağa dönüştürülebiliyor. 

4-) Doğu Ekspresi yataklı vagonlar

Doğu Ekspresi yataklı vagonlar ise biraz pahalı. Vagonların ücreti 480 TL. İki kişilik olduğunda ise yatak başına 249 TL alıyorlar. 

5-) Doğu Ekspresi bilet bulma püf noktaları...

TCDD biletleri 1 aylık süre ile satışa çıkarıyor. Bulunduğunuz tarihten en fazla 1 ay sonrası için bilet almanız mümkün oluyor. Yeni biletler sabah 7de ekleniyor. Sabahın erken saatinde kalkıp 1 aylık zaman dilimine bakıp Doğu Ekspresi bileti bulmanız mümkün elbette. Ama unutmayın ki bu konuda rakip çok. 

Doğu Ekspresi bilet bulma püf noktaları...

Etiketler

Hobi   Güncel  
Melek BİLGİÇ

Dizileri sürekli takip ediyor ve en güncel dizi haberlerini izleyiciler ile buluşturuyorum