Ev fiyatları ne durumda? Korona ev fiyatlarını bakın nasıl etkiledi?

Ev almak yada kiralamak isteyen herkesi yakından ilgilendiriyor bu durum. Ev fiyatları ne durumda? Korona ev fiyatlarını bakın nasıl etkiledi?

Ev fiyatları ne durumda? Korona ev fiyatlarını bakın nasıl etkiledi?

Ev fiyatları ne durumda? Korona ev fiyatlarını bakın nasıl etkiledi? Ev almak yada kiralamak isteyen herkesi yakından ilgilendiriyor bu durum. Pandemi ile birlikte evde geçirilen süreler artınca insanlar haliyle daha büyük evlerde ya da bahçesi, terası olan evlerde oturmak ister hale geldi. 

Salgın nedeni ile uzaktan çalışma modeline geçen kişilerde vakitlerini evde geçirmeye başladığından beri insanlar evleri ile daha yakından ilgilenir oldu. Bu da yazlık bölgelere olan ilgiyi arttırdı. Özellikle yazlık bölgelerin olduğu yerlerde ev fiyatlarında sıçrama yaşandı. Ev fiyatlarında toplamda yüzde 62lik bir artış oldu. Bu fiyatların yaz aylarında daha da artması bekleniyor.

Çlaışanların evden çalışma modeline kayması eğitimin de online sisteme dönmesi ile birlikte herkesin yaşam tarzları değişti. Bir çok kişinin bu vesile ile şehirlere bağımlılığı kalmadı. Yazlıklar da kışlık oldu. Pandemiden kaçanlar sahil kentlerinde buldular kendilerini. 

Endeksa.com’un verilerine göre, yazlık bölgelerde konut satış değerlerinde son bir yılda yüzde 32 ile yüzde 62 arasında artış görüldü. Kiralarda ise yüzde 7 ile yüzde 37 arasında yükseliş oldu.

Özellikle Fethiye, Alanya, Bodrum, Urla, Ayvalık ve Çeşme bölgelerinde yoğunlukların arttığı belirlendi. 

Eğer sizde ev satın almak yada kiralamkistiyorsanız bir an önce harekete geçmekte fayda var. Aynı erken rezervasyon sistemindeki gibi kış aylarında yazlık bölgelere yatırım yapmak da oldukça avantaj sağlıyor.

Endeksa Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı Aylin Daylan, “6 ay sonra satış fiyatlarında en fazla artış Urla ve Bodrum’da; kira fiyatlarında en fazla artış ise Ayvalık ve Çeşme’de bekleniyor” dedi.

1-) Yazlık alırken dikkat edilmesi gereken noktalar;

Ulaşımın uygunluğuna çok dikkat edilmeli. Evin kış aylarında da kullanılabilmesi için duvar kalınlığının yeterli olması şart. Eğerşayet arazi alınarak üzerine ev inşa edilecekse arazinin imar durumu oldukça önem taşıyor. Bölgede doğalgaz tesisatının olup olmaması da önemli bir husus. 

Yazlık alırken dikkat edilmesi gereken noktalar;

Etiketler

Güncel  
Melek BİLGİÇ

Dizileri sürekli takip ediyor ve en güncel dizi haberlerini izleyiciler ile buluşturuyorum