Kahvenin bu faydalarını duyunca kendinizi tiryaki olmaktan alıkoyamayacaksınız...

Özellikle de bu sıkıntı ve zor süreçlerde en iyi giden içecektir kahve. Kahvenin bu faydalarını duyunca tiryaki olmaktan kendinizi alıkoyamayacaksınız...

Kahvenin bu faydalarını duyunca kendinizi tiryaki olmaktan alıkoyamayacaksınız...

Tutturduk bir sağlıklı yaşam sağlıklı yaşam diye. Özellikle de bu sıkıntı ve zor süreçlerde en iyi giden içecektir kahve. Kahvenin bu faydalarını duyunca tiryaki olmaktan kendinizi alıkoyamayacaksınız.

Biz sadece rahatlamak ve günün yorgunluğunu atmak için içiyoruz sanıyorduk. Meğer ne çok faydası varmış kahvenin. Her yaştan insanın severek tükettiği kahve oldukça da yapımı kolay ve pratik bir içecektir.

Bir misafir geleceği zaman bile aman bak sakın birşey hazırlama bir kahve yeter şeklinde söylemleri bile vardır pratiklik olsun diye. Bir french press ile bile kolayca hazırlayabilir ve misafirin önüne sunabiliriz. 

Aynı zamanda makina kullanımı da artık ülkemizde çok yaygınlaştı. Filtr kahve olsun, latte olsun hatta öyle ki Türk kahvesi bile evlerde makine ile pişiriliyor artık. Zaman kolaylık zamanı oldu artık. Çalışmaktan işten güçten çok vakşt olmayınca insan da herşeyin kolayına kaçıyor mecburen.

Kimi insan kahveyi hiç sevmezken kimi insan da bağımlıdır ve günde 5-6 kupa kahve içer. Uzmanlar eğer tansiyon, kalp ve damar hastalıkları gibi rahatsızlıklarınız yoksa ve kahve içtikten sonra çarpıntı, mide yanması gibi sorunlar yaşamıyorsanız haftada 2-3 kez filtre kahve içilebileceğini ve böylece birçok olumlu etkiden faydalanabileceğinizi söylemektedir.

1-) Biz bugün size filtre kahvenin faydalarından bahsedeceğiz. İşte o faydalar;

Zihin açar. Filtr kahve zihin açıcı biriçecektir. Yapımı da oldukça kolay olan filtre kahve içerdiği kafein sayesinde zihin açma özelliği vardır.

Kilo vermeyi hızlandırır. Evet yanlış duymadınız filtre kahve kilo vermeyi hızlandırır. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmaya destek olur. Kilo vermek isteyip de kendinize uygun bir içecek arıyorsanız filtree kahve sizin için doğru seçim olabilir. Ama mutlaka sade yani şekersiziçmelisiniz.

Vücuda zindelik kazandırır. Aynı zamanda adrenalin hormanını artırarak vücuda zindelik kazandırır. Bedenin fiziksel performansını artıran bu içeceği özellikle spora gitmeden içmeniz çok faydalı olacaktır.

Karaciğer hastalıklarından korur. Evet Filtre kahve karaciğper hastalıklarından korur. Karaciğer yağlanma riskini minimuma indiren bu içeçek oldukçakeyifle içiliyor aynı zamanda.

Alzheimer ve parkison riskii de azaltır filtre kahve. Bazı çalışmalar filtre kahve içmenin Alzheimer ve Parkinson hastalığına yakalanma riskini düşürdüğünü göstermektedir.

Filtre kahve kalp hastalıklarına da iyi geliyor. Damarda kan akışın daha verimli hale getiren kahve kan dolaşımı ile ilgili bütün hastalıklara iyi geliyor.

Filtre kahve kolestrol sorunu yaşayanlara da önerilmektedir.

Aynı zamanda kahve keyifli sohpetlerle kişinin ruh sağlığını ve psikolojisini çok iyi etkileyen bir içecektir.  

Biz bugün size filtre kahvenin faydalarından bahsedeceğiz. İşte o faydalar;

Etiketler

Yemek   Güncel  
Melek BİLGİÇ

Dizileri sürekli takip ediyor ve en güncel dizi haberlerini izleyiciler ile buluşturuyorum