Yeşil çayın bu faydasını biliyor muydunuz?

Son zamanlarda tutturduk bir zayıflama diye. Sürekli zayıflamak uğruna içtiğimiz yeşil çayın bu faydasını biliyor muydunuz?

Yeşil çayın bu faydasını biliyor muydunuz?

Her ne kadar zayıflamaya yardımcı birçay olarak bilinse de faydaları düşündüğümüzden de çok olan yeşil çay tam vir vitamin deposu.

Güneş yanıklarını ve ciltteki tahrişleri tedavi eden yeşil çay iltihapla savaşmaya yardımcı özellikler içeriyor. Bu mucizevi içeceği hazırladıktan sonra, temiz bir bez parçasını doğutulmuş bir bardak yeşil çayın içine batırın ve yanmış alana uygulayın.

Yeşil çayın bir diğer faydası da kokuları gidermesidir. Kullanılmayan çay poşetlerini buzdolabınızdan, çöp kutusundan, ayakkabılarınızdan ve hatta iç çamaşır çekmecenizden gelen kötü kokularıgidermek için kullanabilirsiniz. 

Ev işlerinde temizlik de sağlayan yeşil çayı mobilyalarınızı temizlerken kullanabilirsiniz. Cam temizlerken bile bir sprey şişesine koyarsanız camlarınızın nasıl pırıl pırıl parladığını göreceksiniz.

Kahve ve soda gibi dişlerimizi lekeleyen besinleri yeşil çay ile geçirmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Günde bir bardak yeşil çayiçmek dişlerinizi kaybetme riskini azaltır.

Eğer uyurken bile kilo vermek istiyorsanız yeşil çay doğru adres. Kalori içermeyen birşekilde hazırlanıra yeşil çay şekerli bir içeceğin yerine içtiğinizde uyurken bile vermenize etki eder. Bunun için yatmadan 2 saat önce çayınızı içmeniz faydalı olacaktır. 

Yeşil çay poşetlerini suya batırarak kendinize bir saç maskesi yapabilirsiniz. Hatta yeşil çayı kendinize şampuan yapımında bile kullanabilirsiniz.

Yeşil çay ile gözünüze maske yaptığınız zaman gözlerinizdeki şişliklerin indiğini görebilirsiniz. 

Son olarak halılarınızdaki çıkmayan lekeleri geçirmeye yardımcı olan yeşil çay hayatımızı bir çok şekilde kolaylaştırıyor. Tek yapmanız gereken yeşil çay yapraklarını lekelerin üzerine koymak. 

Etiketler

Sağlık   Güncel  
Melek BİLGİÇ

Dizileri sürekli takip ediyor ve en güncel dizi haberlerini izleyiciler ile buluşturuyorum