Silah Sorumlusundan Suçlama

Alec Baldwin'in yaşadığı talihsiz olay bütün dünya gündemine oturmuştu, çekiminin yapıldığı film setinde kazayla görüntü yönetmenini öldürmesine yönelik soruşturma hala devam etmeke. Silahlardan sorumlu olan kişi ilk defa konuştu ve setin güvenliği konusunda film yapımcılarında suç buldu.

Silah Sorumlusundan Suçlama

Oscar'a aday şöhret olmuş oyuncu Alec Baldwin'in film çekimi esnasında sette yaşanan talihsiz ölümün yankıları hala sürmeye devam etmekte. Bu sırada set çalışanları ile ilişkin iddialar tüm dünyada ve özellikle ABD'de bir süredir gündem konuları arasında yer almakta.

Söz konusu suçlamaların hedefindeki isimlerden, ekipman ve silah sorumlusu olarak çalışan Hannah Gutierrez olayın üzerinden çok geçmeden sessizliğini bozdu, Gutierrez avukatları vasıtası ile yaptığı açıklamada set güvenliğindeki eksiklikler ve aksaklıklardan dolayı film yapımcılarını suçladı.

Hannah Gutierrez'in iddialarını göre film yapımcıları eğitim ve diğer güvenlik konusu ile ilgili eğitim almayı kabul etmedi, Sette güvenlik ile ilgili bir görüşme veya toplantı yapılmadı. Filmi yapmakla üstlenen yapım şirketi ise güvenlik konuları ile alakalı sorunlardan kendilerine haber verilmediğini açıkladı. Bu arada film yapımcıları arasında başrol oyuncusu Alec Baldwin'de yer almakta.

Gutierrez ise yaptığı açıklama ile silahta yer alan gerçek kurşunların nerden ve nasıl şekilde geldiğini bilmediğini iddia etti. Silah kontrolünün kendisinde olduğunu ancak silaha kimin gerçek mermileri yerleştirdiğini bilmediğini de ekledi.

Etiketler

Güncel